Konfiguracja Microsoft Outlook

Ten tekst przedstawia konfigurację programu Microsoft Outlook pod kątem korzystania z poczty elektronicznej, jednej z usług oferowanych przez firmę 2A.

Po założeniu konta na jednym z serwerów 2A, otrzymują Państwo wszystkie informacje potrzebne do konfiguracji. Informacje te należy zachować w razie potrzeby ponownej konfiguracji poczty.
Jeżeli nie mają Państwo zainstalowanego programu Microsoft Outlook, to proszę zainstalować go z płytki instalacyjnej.

Uwaga:

Przedstawiona w tym dokumencie konfiguracja została przeprowadzona dla Microsoft Outlook 2003. Dla innych wersji  programu poszczególne ekrany mogą się nieco różnić.

Jeżeli uruchomili Państwo program Microsoft Outlook po raz pierwszy to pojawi się automatycznie kreator nowego konta pocztowego. Jeśli zaś już korzystaliście Państwo z programu Microsoft Outlook, to należy uruchomić kreatora ręcznie.
 

 

Proszę wybrać opcję tworzenia nowego konta pocztowego.

 

Następnym krokiem jest wybranie typu konta pocztowego. Tutaj wybieramy POP3.

 

 

Następnie należy wypełnić poszczególne pola odpowiednimi dla Państwa konta pocztowego danymi. Proszę jako konto pocztowe wpisać  alias np. jan.kowalski@stegny.2a.pl , a jako użytkownika login przyznany podczas zakładania usługi dostępu do Internetu i zapisany na Protokole Instalacyjnym. Po wpisaniu danych proszę kliknąć przycisk „Więcej ustawień”.

 

 

Po pojawieniu się okienka ustawień zaawansowanych należy upewnić się, że jest włączona opcja „Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia” i włączone jest używanie tych samych ustawień, co serwer poczty przychodzącej.

 

 

W okienku ustawień zaawansowanych możemy również zmieniać inne parametry pracy z kontem pocztowym, jak np. pozostawianie poczty na serwerze przez określony czas, zmienić ustawienia dotyczące portów serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej.

 

 

Możemy także włączyć szyfrowanie połączenia. Zestawianie połączeń szyfrowanych jest konfiguracja ponadpodstawową. Poniżej podane są ustawienia dla połączeń szyfrowanych. Uwaga. Dla połączeń szyfrowanych serwera poczty wychodzącej SMTP może też być użyty port 587.